امروز: جمعه 25 آبان 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

اشعار اب باد خاک اتش در بوستان سعدی

اشعار اب باد خاک اتش در بوستان سعدی دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 74 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 13 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

دانلود اشعار و داستان اب باد خاک اتش از بوستان سعدی

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

*داستان اب باد خاک اتش در بوستان سعدی*

فهرست مطالب

مقدمه

باب اول

در عدل و تدبیر و رای

باب دوم

در احسان

باب سوم

در عشق و مستی و شور

باب چهارم

در تواضع


مقدمه‌

همه كس می داند كه شیخ سعدی شیرازی گذشته از قصاید و غزلیات بی نظیری كه از خود با یادگار گذاشته است ، دو كتاب یكی به نثر موسوم به «گلستان» و یكی به نظم معروف به «بوستان» به نگارش در آورده است كه شاید بتوان گفت نه تنها در زبان فارسی سمبه در هیچ زبانی جهت فصاحت و بلاغت و روانی و زیبایی و دلاربایی و حكمت و معرفت مثل و مانند ندارد و منظور ما در این جا این نیست كه در ستایش آثار جاویدانی شیخ اجل قلم فرسایی كنیم چه گمان داریم كه برای اداری این وظیفه قدرت بیانی مانند آنكه خود شیخ بزرگوار داشته است باید او كسی كه آن توانایی ندارد دست بردنش این كار شاید .

در این جا به مناسب آگاهی می دهیم كه در هیچ یك از نسخه های كهنه اسم «بوستان» برای این كتاب دیده نمی شود و همه آن را »سعدی نامه» می نامند چنانكه گویی شیخ اجل خود اسمی برای این كتاب اختیار ننموده و به این جهت نسخه كنندگان قدیم آن را «سعدی نامه» نامیده اند . پس از آن اهل ذوق اسم «بوستان» را به قرینه «گلستان» برای این كتاب اختیار كرده اند و چندان بی مناسبت هم نبوده است .

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : اشعار اب باد خاک اتش در بوستان سعدی , اشعار سعدی , بوستان سعدی , بوستان و گلستان سعدی , شیخ سعدی شیرازی , شعر اب باد خاک اتش , ادبیات و زبان فارسی , دانلود , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , دانلود پایان نامه , قصاید و غزلیات , سعدی نامه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر